کلاس‌های سخنرانی و فن بیان در بندرعباس

کلاس‌های سخنرانی و فن بیان در بندرعباس در رده‌های سنی (کودک، نوجوان و بزرگ‌سال) در مجموعه کلینیک سخنرانی برگزار می‌گردد.

مجموعه کلینیک سخنرانی در بندرعباس به مدیریت سرکار خانم مهناز دریایی برگزار کننده دوره ها، کارگاه ها و سمینارهای آموزشی در زمینه سخنرانی فن بیان و مهارت‌های فردی می‌باشد.

مهارت‌هایی که در مجموعه کلینیک سخنرانی آموزش داده می‌شود به شرح زیر می‌باشد:

 • مهارت سخنرانی و فن بیان در 3 سطح (مقدماتی، پیشرفته و (vip

دوره مقدماتی شامل 4 جلسه چهارساعته که هفته‌ای یک جلسه برگزار می‌گردد و سرفصل‌های آن شامل:

 1. آداب معاشرت حرفه‌ای
 2. فن بیان و صداسازی برای رسیدن به صدای جذاب و قدرتمند
 3. چارچوب سخنرانی (شروع، بدنه، پایان) و شناخت مخاطب
 4. مدیریت استرس و ترس از سخنرانی

دوره پیشرفته شامل ۴ جلسه چهارساعته (هفته‌ای یک جلسه)

سرفصل‌های دوره پیشرفته:

 1. ارتباط مؤثر
 2. رفع خجولی و افزایش اعتمادبه‌نفس
 3. زبان بدن
 4. مبانی موفقیت و اجرا توی سالن جلو مخاطبین زیاد

دوره VIP سخنرانی و فن بیان شامل 6 جلسه چهارساعته (هفته‌ای یک جلسه)

سرفصل‌های دوره VIP سخنرانی و فن بیان:

 1. اسلاید سازی حرفه‌ای
 2. آموزش سخنرانی بداهه
 3. ارتباطات حرفه‌ای
 4. شخصیت شناسی در سخنرانی
 5. تکنیک‌های افزایش هوش کلامی
 6. متقاعدسازی

در مجموعه کلینیک سخنرانی در بندرعباس علاوه بر سخنرانی و فن بیان، مهارت‌های فردی هم در رده‌های سنی نوجوان و بزرگ‌سال برگزار می‌گردد که شامل کارگاه‌های زیر می‌باشد:

 1. مهارت تصمیم‌گیری
 2. هدف‌گذاری حرفه‌ای
 3. برنامه‌ریزی حرفه‌ای
 4. افزایش تمرکز
 5. انگیزه
 6. مدیریت تکنولوژی و موبایل
 7. تندخوانی و تقویت حافظه
 8. طرز فکر
 9. حل مسئله
 10. جان‌سختی
 11. مدیریت خشم
 12. عزت‌نفس
 13. فن بیان درفروش
 14. تکنیک‌های متقاعدسازی حرفه‌ای
 15. مهارت ارتباط با نوجوان (ویژه والدین)
 16. پرورش نوجوان موفق (ویژه والدین)

خلاصه‌ای از رزومه سرکار خانم مهناز دریایی مدرس کلاس‌های سخنرانی و فن بیان در بندرعباس

 • نویسنده و مدرس سخنرانی، فن بیان و مهارت‌های فردی
 • پایه‌گذار و اولین مدرس فن بیان کودک و نوجوان در ایران
 • مدیر مجموعه کلینیک سخنرانی در بندرعباس
 • مدیر وب‌سایت کلینیک سخنرانی (www.clinicesokhanvari.com)
 • کوچ و مشاور فن بیان و سخنرانی
 • نویسنده اولین کتاب در زمینه فن بیان کودکان با عنوان (اعتمادبه‌نفس و فن بیان کودکان)

من مهناز دریایی نویسنده و مدرس سخنرانی فن بیان و مهارت‌های فردی و پایه‌گذار فن بیان کودک و نوجوان هستم.

از سال 92 فعالیتم را در زمینه سخنرانی، فن بیان و مهارت‌های فردی آغاز کردم، در ابتدا هدفم ارتقا و رشد مهارت‌های فردی خودم بود ولی ازآنجایی‌که نتایج عالی آن را در زندگی‌ام دیدم انگیزه‌ای شد آن را به دیگران هم آموزش دهم علی‌الخصوص گروه کودک و نوجوان، چون دیدم برای آموزش فن بیان و مهارت‌های فردی این گروه کار خاصی صورت نگرفته، لذا در سال ۹۴ آموزش سخنرانی و فن بیان را به شکل حرفه‌ای به گروه کودک و نوجوان آغاز کردم و اولین کتاب را در این زمینه با عنوان اعتمادبه‌نفس و فن بیان کودکان نوشتم، چون به‌شدت اعتقاددارم که این دو مهارت یعنی اعتمادبه‌نفس و فن بیان در آینده و موفقیت فرزندانمان تأثیر بسزایی دارد.

همچنین سایت تخصصی کلینیک سخنرانی (www.clinicesokhsnvari.com) را با هدف خدمت‌رسانی بیشتر با آموزش‌های مجازی و غیرحضوری راه‌اندازی کردم.

هدف من از برگزاری کلاس‌های سخنرانی، فن بیان و مهارت‌های فردی در بندرعباس پیشرفت بچه‌های این شهر و استان است، چون یکی از مهم‌ترین ضعف‌های ما در این شهر و استان ضعف فن بیان و سخنرانی است که باعث شده به رشد و پیشرفت لازم نرسیم. در استان هرمزگان و شهر بندرعباس کم نیستند بچه‌های باهوش و بااستعداد که به خاطر نداشتن مهارت‌های فردی من‌جمله فن بیان و سخنرانی هوش و استعدادشان به شکوفایی نمی‌رسد و هیچ بهره‌ای از آن نمی‌برند، چون بالاترین استعدادها هم وقتی انسان نتواند به‌درستی خودش را پرزنت کند و توانمندی‌هایش را ارائه دهد عملاً هرز می‌رود و به شکوفایی نمی‌رسد.

در کلاس‌های سخنرانی و فن بیان در بندرعباس ما به‌صورت حرفه‌ای به این مسئله می‌پردازیم که بچه‌ها با کسب مهارت‌های لازم به این توانایی و اعتمادبه‌نفس برسند که خودشان و توانمندی‌هایشان را به بهترین شکل ارائه دهند و با یادگیری فن بیان و مهارت‌های ارتباطی بتوانند با دیگران مخصوصاً افراد موفق و تأثیرگذار ارتباط‌های سازنده برقرار کنند و از منافع این ارتباط در زندگی شخصی و شغلی خود بهره‌مند شوند.

استان هرمزگان و شهر بندرعباس ازنظر ثروت و فرصت‌های شغلی یکی از برترین استان‌های کشور می‌باشد ولی مردم این استان بهره چندانی از این منابع ثروت نبرده‌اند و مهم‌ترین دلیل آن، نداشتن خودباوری و اعتمادبه‌نفس است که کمبود آن به‌شدت در این استان احساس می‌شود. لذا وقت آن رسیده که زمینه آموزش مهارت‌های فردی و در رأس آن فن بیان و سخنرانی که بزرگ‌ترین ضعف ما در منطقه جنوب است کاری اساسی و حرفه‌ای انجام دهیم، از هم‌وطنان و همشهری‌های عزیزم در این استان و شهر بندرعباس تقاضا دارم که به این آموزش‌ها و مهارت‌ها اهمیت بیشتری دهند زیرا تنها راه عبور از مشکلاتی که در استان و شهر بندرعباس هست آموزش و رسیدن به خودآگاهی است.

ما در کلاس‌های سخنرانی و فن بیان بندرعباس که در مجموعه کلینیک سخنرانی برگزار می‌گردد آماده‌ایم که همشهریان عزیز را در این جهت یاری کنیم که با یادگیری فن بیان، سخنرانی و مهارت‌های ارتباطی و فردی زندگی ایده آل همراه با آرامش و رضایتمندی را برای خود و اطرافیانشان رقم بزنند.

در مدرسه خواندن و نوشتن را به ما آموزش داده‌اند ولی حرف زدن که یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها هست و در طول روز بسیار از آن باید استفاده کنیم را آموزش نداده‌اند، در بسیاری از کشورهای پیشرفته فن بیان به‌عنوان یک واحد درسی به بچه‌ها از دوران دبستان آموزش داده می‌شود ولی یکی از ضعف‌های سیستم آموزش، آموزش ندادن مهارت‌های ضروری و کاربردی در مدرسه است که بعدها در سنین بزرگ‌سالی این ضعف خودش را نشان می‌دهد و زندگی ما را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

فن بیان یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مهارت‌هاست که به نظر بنده مادر همه مهارت‌های فردی است که نبودن آن، تمام مهارت‌های دیگر را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و چه‌بهتر که این مهم از دوران کودکی و نوجوانی آموزش داده شود چون بچه‌ها هنوز شخصیتشان کامل شکل نگرفته و ترس در وجودشان ریشه‌دار نشده، لذا کنترل این ترس‌ها، رفع خجولی و افزایش اعتمادبه‌نفس در آن‌ها به‌مراتب راحت‌تر از افراد بزرگ‌سال است. بسیاری از افراد بزرگ‌سال را می‌بینم که در کلاس‌های آموزشی شرکت می‌کنند ولی آن را نیمه‌کاره رها می‌کنند چون تغییر کردن در سن بزرگ‌سالی به‌راحتی دوران کودکی و نوجوانی نیست و انرژی زیادی از انسان می‌گیرد لذا بزرگ‌سالان ترجیح می‌دهند تغییر نکنند و به همان روند قبلی برگردند و زندگی معمولی خود را ادامه دهند.

کمرویی و خجولی یکی از ویژگی‌هایی است که ضررهای جبران‌ناپذیری را در طول زندگی به ما می‌زند، در کلاس‌های سخنرانی و فن بیان بندرعباس به‌صورت تخصصی و حرفه‌ای روی این موضوع یعنی رفع خجولی و کم‌حرفی کار می‌شود به‌طوری‌که در پایان کلاس‌ها افراد به اعتمادبه‌نفس عالی می‌رسند که این اعتمادبه‌نفس برای رسیدن به موفقیت الزامی است، می‌گویند باارزش‌ترین میراثی که یک پدر می‌تواند برای فرزندش به یادگار بگذارد اعتمادبه‌نفس است چون مهارتی است که هم شخصیت انسان را بسیار جذاب و کاریزماتیک می‌کند و هم یکی از پیش‌نیازهای موفقیت و از ویژگی‌های مهم افراد موفق است.

منتظر دیدار شما در کلاس‌های سخنرانی و فن بیان در بندرعباس هستیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *